Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2022

Rockové kalendárium
V září se narodili tito rakovničtí bigbíťáci a country muzikanti:
 
Zdeněk „Gejša“ Bradáč, zpěvák skupin The Preachers a Elektronik.
 
Luboš Cajthaml, bývalý člen technické sekce skupin Kyklop a Brutus († 23. 7. 2015).
 
Magdalena Elznicová Mikesková, saxofonistka a zpěvačka skupiny Modří raci.
 
Miloš Moucha, baskytarista skupin Inferi, Moucha´s detective agency a MDK, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Vladimír Krejza, zvukový mistr a technik skupiny Profous.
 
Michal Elznic, hráč na mandolínu a zpěvák bluegrassové skupiny Rychtáři.
 
Jiří Kovář, zpěvák skupin Kamelot a Meditace, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Marcel Šimša, zvukový mistr a technik skupin Rock Revival Band a QR Band, spoluzakladatel Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Jan Rouček, klávesista skupin Kix Band, Film Blues Band a Meditace.
 
Sláva Pilík, hudební skladatel, textař, kytarista a zpěvák skupin Inferi, Moucha´s detective agency a MDK, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Adolf Vachtl, baskytarista, klávesista a hráč na xylofon skupin The Admirals, Admirál, Špacírgang a Telex /77/, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Michal Cerman, zpěvák skupin Helius, Kyklop, Brutus ad. pražských kapel.
 
Josef Hejda, bubeník a zpěvák skupin Kamelot, Meditace Zizip, Belladonna, Fuckingham a trumpetista několika tanečních orchestrů.
 
Václav Melč, saxofonista skupin Guten Tag a Beatles B.
 
Petr Novák, kytarista, zpěvák a hudební skladatel skupiny Cheap Tools.
 
Zbyněk Mištera, zvukový mistr a technik.
 
Jan Fuchs, baskytarista skupin Kónický sekretář, The Inch a Pearl Jam Revival.
 
Milan „Prcínek“ Novotný, člen technické sekce skupiny Brutus.
 
*****
 
Zemřeli
 
8. 9. 2012 ve věku 67 let – Jiří „Krtek“ Kratina, kytarista skupiny Jantar, tramp, barman a spisovatel.

25. 9. 2019 ve věku 64 let – Milan Štelcl, zpěvák skupin Elektronik, Kyklop a Brutus.

Zprávy
Pět nových členů Dvorany slávy
V sobotu 10. září 2022 přibylo do Dvorany slávy rakovnického bigbítu pět nových členů – dvě skupiny a tři hudebníci. U příležitosti koncertu skupiny Brutus a jejích hostů na Tyršově koupališti v Rakovníku byly do Dvorany uvedeny skupiny Kyklop a Brutus. Certifikáty si převzali Sáša Pleska a Vláďa Hasal. Druhý jmenovaný se stal posléze členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu za svoji dlouholetou muzikantskou činnost. Bubeník a zpěvák skupin Hair, Hádes, The Admirals, Meditace, Variace (Praha), Elektronik, Kyklop a Brutus působí na hudební scéně od roku 1970. Druhým oceněným hudebníkem byl baskytarista a kytarista Milan Křížanovský. Dráhu aktivního muzikanta začal v roce 1970 ve skupině Hair. Následovaly kapely Hádes, Aspirant, Victoria, Elektronik, Kyklop a Brutus. Třetím hudebníkem, uvedeným do Dvorany slávy, se stal František Matějovský, hráč na příčnou flétnu a tenorsaxofon a také zpěvák. Od roku 1975 hrál s Elektronikem, posléze s Kyklopem a Brutusem, s nímž jezdil do roku 1995 jako host. V prosince 1993 spoluzaložil skupinu Hradní Duo. V současné době hostuje s rakovnickou folk-rockovou skupinou Šoury roury.
Dnes má Dvorana slávy rakovnického bigbítu 82 členů – 22 skupin, 60 hudebníků, z toho 13 In Memoriam. Další jednotlivci i skupiny budou do Dvorany uvedeni při 3. výročním koncertu 15. října 2022 v Kulturním centru Rakovník.
Akce
Co bude
Alternativa 2022
 
V sobotu 1. října proběhne v Kulturním centru Rakovník další ročník minifestivalu nepopulární hudby Alternativa 2022. Zahrát přijedou čtyři kapely – dvě z Prahy, jedna z Rakovníka a jedna z Loun. Domácí luhy a háje budou zastupovat osvědčení Coffee To Help. Z hlavního města dorazí ryze dívčí band The Agony hrající heavy-rock. Druhá pražská kapela se jmenuje Adovany a sama sebe prezentuje jako future-hippies, tedy děti květin budoucnosti. Alternativní rock hraje i čtvrtá skupina – Furt rovně z Loun. Minifestival začíná v 19 hodin, vstupné je 250 korun. Přijďte si poslechnout skvělou netradiční muziku.
Beatová nálož 2022
 
Bigbít se bude hrát v pátek 7. října 2022 i v Domě osvěty. V pořadu Beatová nálož se představí čtyři skupiny – Smečka (beat/blues a rockabilly), Fret (hard rock-stoner rock) a Five Sins (rock-hard rock) z Rakovníka a host Sethorus (melody-rock) z Prahy. Pořadatelem je Kulturní centrum Rakovník. Začíná se v 19 hodin, vstupné je 120 Kč.
 
 DVD Dvorany slávy  
Kdo má o DVD zájem, objednávky na e-mailu dvorany info@dvorana-rakovnik.cz nebo na tel. čísle 739 519 351.

Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2022. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah